Finans & Ekonomi > İnternet Pazarlama

Blog'umda Adsense'ten nasıl daha fazla para kazanabilirim?


interneten para kazanmaAdsense en çok belirli bir konu üzerinde yoğunlaşan blog'larda etkili sonuçlar verir. Belirli bir marka (mesela Kodak fotoğraf makineleri) veya belirli bir hobi (olta ile balık tutma) üzerine yazdığınız blog o konu ile ilgilenen insanları çekecektir.

Böylece blog'unuzda yayınlanan Adsense reklamları okuyucularınız ile eşleşecektir. Bu da yüksek tık, dolayısıyla yüksek gelir getirecektir.

Blog'unuzun belirli bir konu üzerine olması ziyaretçi trafiğinizin yüksek olmasını da sağlayacaktır. Bunun iki nedeni vardır:

1) Google, sitenizin genelini analiz ettikten sonra belirli bir konuda uzmanlaşmış bir yayın olduğunuzu öğrenecektir. İnsanlar sizin konunuzda arama yaptığında Google ne olduğu belirsiz içerikler yerine, uzman olduğunu bildiği siteyi / sayfayı arama sonuçlarının üstünde çıkaracaktır.

2) Günümüz web dünyasında internet kullanıcıları içerik bombardımanı altındadır. Oysa hiç kimse hayattaki her konuya ilgi duymaz. Hepimizin belirli konularda ilgileri vardır. Örneğin, cinayet romanları, strateji oyunları, bebek bakımı gibi. Eğer blog'unuz belirli bir konudaysa o konuya ilgi duyanlar düzenli takip edebilir. Siz de böylece daimi bir ziyaretçi kitlesine sahip olursunuz.

Çok ziyaretçi çok reklam göstermek demektir. Ayrıca blog'unuz belirli bir konuda olduğu zaman reklamlarınız daha fazla tıklanacağı için bu da doğrudan Adsense gelirlerinize yansıyacaktır.