Gezi > Asya Seyahati

Beyrut gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?


Beyrut’u gezerken kuzey ve güneyi iki ayrı bölge olarak düşünebilirsiniz.

 

Savaşta Yeşil Hat olarak bilinen sınır artık Özgürlük Meydanı olarak anılıyor ve yeni Beyrut’un merkezi.


Videoları izleyin: Hesaplı Yurtdışı Tatili

 

Buranın güneyinde Müslümanlar, kuzeyinde ise Hristiyanlar yoğunlukta. Meydanın hemen yanındaki Downtown tarih tutkunlarının ilk durağı.

 

Ömer Camii, Parlamento Binası, tarihi kiliseler ve Roma İmparatorluğu kalıntıları yan yana. Savaştan mermi izleri taşıyan çok sayıda bina görülebilir.

 

Güneyde Hamra Caddesi şehrin en hareketli yerlerinden. Dünya markalarının mağazaları bir arada, giysi alışverişi düşünenlerin uğraması şart.

 

Şehri çevreleyen sahil yolu Corniche’in en güzel kısmı Rawsheh, sakin yürüyüşler için birebir. Denizden yükselen dev kaya manzarası için Güvercin Kayalıkları’na da yürünebilir.

 

Yemek için Downtown’daki kafe ve restoranlar en iyileri. Eğlence hayatını görmek içinse Monot Caddesi’ne mutlaka uğranmalı. Burası 200’ün üzerinde bar, restoran ve kafesiyle her zevke hitap ediyor, eğlence sabaha kadar sürüyor.

 

Kuzeyde, iki mağara arasından geçen ve sınırı oluşturan Dog River adlı nehir, teleferikle tüm şehrin tepeden izlenebildiği sayfiye yeri Jounieh de görülmesi gereken yerler.

 
Uzman videolarını izleyin:
Kudüs Seyahati