Televizyon > Yabancı Diziler

Ben 10'deki uzaylıların özellikleri nelerdir?


Ben 10’in ana karakteri Benjamin Tennyson her bölümde karşılaştığı sorunların üstesinden gelmek için farklı bir karaktere bürünür. Omnitrix’in içinde yer alan ve işine yarayacağını düşündüğü uzaylıyı kullanır.

İşte Omnitrix’in içinde yaşayan 10 uzaylının özellikleri:

Elmaskafa (Diamondhead) – Elmastan oluşur ve çok güçlüdür. Kurşun işlemez. Kol ve bacakları kopsa bile kendini yenileyebilir. Kristal silahlar üretebilir ve kristal ile diğer nesnelerin etrafını sarabilir.

 Dörtkol (Fourarms) – Ben’in genelde saldırı amacıyla kullandığı karakterdir. Dört kollu, dört gözlü ve iri kaslıdır. Vücudu zırhla kaplıdır. Yere vurarak şok dalgaları yaratabilir. Çok yükseğe sıçrayabilmesine rağmen, ağırlığı nedeniyle oldukça yavaş hareket eder.Gölge hayalet (Ghostfreak) – Görünmez olabilir. Boşlukta ve nefes almadan yaşayabilir. Temas yoluyla kişileri kontrol edebilir. Telepatik güçlere sahiptir ve ışığa karşı aşırı duyarlıdır.

 


 

Gri madde (Grey Matter) – Güçlü ve akıllıdır. Mekanik güçleri bulunur. Farklı parçaları bir araya getirerek kendine aletler üretebilir. Ancak cüssesi nedeniyle savaş alanında yararsızdır.

 Alevtopu (Heatblast) – Magmadan oluşur. Güçlü ve acımasızdır. Görünmez olabilir, duvarların içinden geçebilir. Ateşi iyi kontrol ederek kullanabilir. Alev topları ve fırtınalar yaratabilir ve bu fırtınalarla yer değiştirebilir.


 


Yüzen çene (Ripjaws) – Çok güçlü bir çenesi vardır ve suyun altında nefes alabilir. Timsah, köpekbalığı gibi hayvanların tüm özelliklerini bir arada bulundurur. Alt çenesinin biçimi sayesinde büyük cisimleri ısırabilir. Suyun dışında kalmaya en fazla birkaç dakika dayanabilir.Pulkanat (Stinkfly) – Uçabilir ve yapışkan, sümüksü sıvılar püskürtür. Kuyruğu ile metal gibi maddeleri kesebilir. Sinek, çekirge, yusufçuk gibi birçok böceğin özelliklerini taşır. Sırtında bulunan 4 kanatla dövüşlerde avantaj sağlar.Güncelleme (Upgrade) – Nanoteknoloji ile üretilmiştir. Vücut parçalarının yerini değiştirerek farklı biçimlere girebilir. Robot gibi kendisinden teknolojik olarak daha güçlü olanlar hariç tüm aletleri kontrol edebilir.

 

 


Yaban köpeği (Wildmutt) – Aslan ve gorilin özelliklerini taşır. Gözleri yoktur ama hareket enerjisini hisseder. Ensesindeki solungaçlar sayesinde kokuya ve sese karşı insandan daha duyarlıdır. Çok güçlüdür ve iyi tırmanır.


 


Şimşek hız (XLR8) – Çok hızlıdır ve dönerek maddeleri havaya kaldırabilir. Eli ile çalı ve kağıt gibi cisimleri kesebilir.