Gezi > Avrupa Seyahati

Amsterdam'da gezilecek yerler nerelerdir?


Akarsuları, kanalları, parklarıyla ziyaretçilere iç açıcı doğal manzaralar sunan Amsterdam aynı zamanda sanatın ve eğlencenin şehri olarak da bilinir.

 

Şehirde görülmesi gereken ilk yerlerden biri Amsterdam’ın en büyük müzesi olan Rijks Müzesi’dir. Haftanın her günü açıktır, ağırlıklı olarak Hollandalı sanatçıların eserleri yer alır. Bu müzede ülkenin en geniş koleksiyonunu incelemek mümkündür.


Videoyu izleyin: Amsterdam'a turist olarak gidenler nelere dikkat etmeli?

Rijks Müzesi’nin hemen yanında dünyaca ünlü Hollandalı ressam Van Gogh’un eserlerinin bulunduğu Van Gogh Müzesi yer alır. Kronolojik sergileme biçimi sayesinde ressamın geçirdiği evreleri eserleri üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Ressam Rembrandt’ın ve Anne Frank’ın müze haline getirilmiş evleri de ziyaret etmeye değecek kültür mekanlarından.

 

Amsterdam’a gitmişken kanal turu yapmadan dönmeyin. Dam Sokağı’nda yürüyüş yapın, şehrin merkezi sayılan Dam Meydanı’nda dolaşın.


Videoyu izleyin: Amsterdam'da Red Light District nasıl bir yer?

 

Osmanlı döneminde ihraç edilmiş lalelerin örneklerini görmek için Çiçek Pazarı’na uğramalısınız. Mimariyle ilgilenenler merkezi tren garını ve kanallar civarındaki binaları mutlaka görmeli.


Amsterdam’da gece hayatına göz atmak için Rembrandt Meydanı’na uğramak önerilir. Şehrin en turistik noktalarından biri de Red Light District (Kırmızı Fener Sokağı). 17. yüzyılda hayat kadınlarının toplandığı bu bölge artık dükkanları, gece kulüpleri ve şovlarıyla her türlü ziyaretçinin ilgisini çekiyor.


Videoları izleyin:
Türk Turistlere Yurtdışı İpuçları