Sağlıklı Yaşam

Adet söktürücü kürler hangileridir?


Adet kanının sökülmemesi kadınlar üzerinde hem fiziksel hem de psikolojik gerginliklere neden olabiliyor.

 

Uzman videolarını izlemek için tıklayın: Adet Söktürücü İlaçlar


Genç yaştaki kadınların da yaşayabildiği söz konusu durum, özellikle menopoz dönemine hazırlanan kadınların en büyük sıkıntılarından biri.

 

Özellikle psikolojik sorunlara neden olan bu durumun etkileri çeşitli bitki kürleriyle azaltılabiliyor.

 

Uzman Videosunu izleyin: Adet söktürücü olarak bitkisel karışımlar kullanmak zararlı mı?

Bitkisel formüller:

  • Çörek otu dövülüp balla karıştırılır ve düzenli olarak tüketilir. Gaz sancılarına da iyi gelen çörek otu en iyi adet söktürücülerden biridir. Günde 3 – 4 bardak içmek faydalı olacaktır.
  • Bir tutam civanperçemi ile 1 çay kaşığı çörek otunu birlikte kaynatıp demlenmeye bırakın. Balla karıştırıp için. Bu karışım özellikle menopoz dönemine yaklaşan kadınlar için faydalı olabilecek bir kürdür.
  • Dereotunun adet söktürme gücü oldukça fazladır. 1 tutam dereotunu içebileceğiniz miktarda suya ekleyip kaynatın. İsterseniz bal ekleyip sıcak olarak tüketin.  
  • Zerdeçalı içebileceğiniz miktarda suyla çay şeklinde demleyin ve sıcak olarak için. Zerdeçalı toz olarak tüketmek de son derece faydalıdır.
  • Bir tutam biberiye ve bir tutam papatya kaynatılır ve demlenmeye bırakılır. Tatlandırmak için bal kullanılabilir. Günde en az 3 bardak içilmesi önerilir.
  • Kereviz de güçlü bir adet sökücüdür. Yemek olarak tüketilmesinin yanında yapraklarının ve tohumunun kaynatılıp içilmesi kanın sökülmesine yardımcı olacaktır.

Bu bitkisel formüllerin yan etkisi, zararı var mı gibi düşünceler aklınıza gelebilir. Bu sorularınıza cevap almak için tıklayın.