Bilim > Uzay Bilimleri

51. Bölge'de uzaylılar mı inceleniyor?


51. Bölge, Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde bulunan, “Dreamland”, “Groom Lake” gibi birçok başka isimle de anılan çok gizli bir bölgedir.

Amerikan Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri'ne ait olan bölge özellikle “Air Force Uçak Üssü” olarak bilinmektedir. Ancak bunun dışında bu bölgede uçak ve silahlarla ilgili birçok üretim ve denemenin yapıldığı da tahmin edilmektedir.

 

Uzman videosunu izleyin: Kaç tip uzaylı var?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bunların dışında 51. Bölge’yi bu kadar önemli kılan bir diğer özelliği ise ele geçirilmiş uzay gemilerinin burada saklandığı konusundaki söylentilerdir.

 

Uzman videosunu izleyin: Uzaylılar çıplak mı dolaşır?

Bu bölgeden sızdığı iddia edilen bazı raporlara göre, 51. Bölge’de uzaylılara ait olup hala uçabilen UFO’lar test edilmekte. Hatta bu uzay gemileri baz alınarak mühendislerin insanlar için bir UFO dizayn ettiği de söylentiler arasında.


Hükümet Reddediyor

 

Amerikan hükümeti 51. Bölge'nin varlığını çok uzun süre reddetti. Aslında birçok kişinin bildiği bu gerçek, yıllar sonra bir fotoğraf sayesinde kanıtlandı.

1988 yılında bir Sovyet casus uydusu bölgenin resimlerini çekmeyi başardı ve her yerde yayınladı. Böylece hükümet 51. Bölge’nin gerçek olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.

Tesisin aslında U-2 casus uçaklarını dizayn etmek için tasarlandığı belirtildi. Fakat tesis zamanla orijinal boyutunun katlarca üstünde bir büyüklüğe ulaştı.

İçerden ulaşan kaçak video ve fotoğraflarla gizli bölge üzerinde inanılmaz manevralar yapan uçaklar görüntülendi.

 

Uzman videosunu izleyin: UFO tipleri nelerdir?

Kaçak ele geçirilen bu raporlarda, aynı zamanda yaşayan ve ölü uzaylılar ile geleceğin tasarımı olduğu söylenen uzay gemileri de gösterildi. Ancak Amerikan hükümeti bütün bu söylentileri hala reddediyor.

Olağanüstü Güvenlik Önlemleri

 

51. Bölge'nin bu kadar ilgi odağı olmasının en önemli nedenleri aslında alınan olağanüstü güvenlik önlemleri ve bölgede yapılan her türlü faaliyetin tamamen gizli tutulması.

Bölge, Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiş durumda. Bu topraklara giriş kesinlikle yasak ve hem havadan hem de karadan sağlanan önlemlerle bölgenin 30 mil yakınına kadar kimse yaklaştırılmıyor.

51. Bölge’nin her tarafı güvenlik kameralarıyla çevrili ve güvenlik “Cammo Dudes” adı verilen özel görevliler tarafından sağlanıyor.

Sınıra yaklaşan kişiler önce bu görevliler tarafından uyarılıyor. Eğer belli bir sürede bölgeyi terk etmezlerse yüksek para cezaları ödemek zorunda kalıyorlar.

Ancak bütün bu uyarılara rağmen istenmeyen bir durum söz konusu olursa, güvenlik güçlerinin sorun yaratan kişiyi öldürme yetkisi bulunuyor. Bütün bu olağanüstü güvenlik önlemleri ve dedikodular 51. Bölge’yi daha da gizemli hale getiriyor.

 

Uzman videosunu izleyin: UFO tipleri nelerdir?